opinie o marce szkoleniowej

Opinie o firmach szkoleniowych w kontekście szkolenia menedżerów
Aldona
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2016, 18:04

opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Aldona » 30 maja 2016, 18:09

Witam
Mam pytanię o firme Trener.biz http://www.trener.biz.pl - jako pierwsza przynajmniej mnie znana firma pozycjonuja się jako "Jawna marka szkoleniowa" czyli mają jawne ceny ... Cena przez nich oferowana - 6900zł - za dzień szkolenia nie jest zachecająca, ale czy macie jakies opinie? Pozwolilam sobie zalozyc osobny watek na forum bo jawna cenowo marka to dla mnie jakby nieco inna filozofia firmy szkoleniowej. Szczególnie że to firma pol-wirtualna: nie ma biura, sali szkoleniowej...

Darek
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:24

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Darek » 31 maja 2016, 13:33

Korzystaliśmy z ich dwóch trenerów. mogę bardzo uczciwie polecić. Nie są to może jakieś bardzo charyzmatyczne osobowości ani trenerzy z międzynarodowymi licencjami - ale po prostu bardzo przyzwoity warsztat.
Są dokładnie przygotowane, dopasowane do naszych potrzeb, warsztatowe i praktyczne - choć momentami brak im dynamiki typowej dla gier symulacyjnych albo zajęć plenerowych. Po prostu rzetelne treningowe rzemiosło - nie mniej ale i nie więcej. Ważne że "wdrażalne od ręki" - to jest raczej praktyczny warsztat niż najnowsze teorie z Harvardu, jakie można mieć np u. dr Jankowskiego z ICANa.
Trzeba jednak zaakcentować pewne ograniczenia "wirtualnej marki" - praktycznie wszystkie ustalenia odbywają się telefonicznie, trenerzy Trener.biz nie dojeżdżają na spotkania z klientem (choć co ciekawe już na szkolenia zgadzają się jeździć w dowolne miejsca w kraju, no ale taką mają politykę i nic się na to nie poradzi).
pozdrawiam
Darek

Maja35
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2016, 15:26

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Maja35 » 01 cze 2016, 15:32

My też bylismy zadowoleni z Trener.biz. W zasadzie mogę powtórzyć słowa Darka.
Niestety nie mają w swojej ofercie szkoleń outdoor i gier team building, nie mają symulacji planszowych, brak też warsztatów po angielsku (u nas odpadły więc szkolenia dla francuskiego zarządu), szkoleń otwartych i programów specjalistycznych. Natomiast to co robią - czyli miękkie zamknięte menedżerskie, handlowe, obsługę klienta i interpersonalne - robią naprawdę dobrze. W mojej ocenie nawet lepiej niż wiele "klasycznych" firm - bardziej się starają i są bardziej elastyczni. W sumie, mimo tych ograniczeń, są jednym z trzech naszych stałych dostawców.
Maja

Jolanta_Kalisz
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2016, 5:21

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Jolanta_Kalisz » 02 cze 2016, 5:27

Trener.biz ma swoje plusy i minusy. Po trzech szkoleniach z nimi na plus oddam bardzo gruntowne przygotowanie i dopasowanie się do naszych potrzeb, wczytanie się w naszą branżę, praktyczne warsztatowe prowadzenie (w zasadzie same ćwiczenia), sporą dynamikę zajęć i trenera z dużym doświadczeniem. Plusem jest też sensowny coaching jako follow-up.
Po stronie minusów - brak dobrych materiałów poszkoleniowych (zamiast segregatora, tylko linki do dodatkowych lektur w internecie), brak oprawy szkolenia (notesów, długopisów, itp dla uczestników) i brak gotowości do zajęcia się obsługą administracyjną (wynajęcie busa na dojazd grupy).
Krótko mówiąc: dobre szkolenia, ale nic więcej.
Jola

Tomek
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:43

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Tomek » 07 cze 2016, 11:59

Dla mnie głównym problemem z Trener.biz była pierwsza współpraca. Z zasady chcę zobaczyć trenera przed szkoleniem, a oni sprzedają zdalnie - na telefon albo Skype. Musiałem więc zaufać na podstawie videorozmowy lub telefonu - wybrałem to pierwsze, bo jednak widzę i normalnie słyszę człowieka. Dlatego w sumie na początek zleciliśmy im proste jednodniowe szkolenie dla niekluczowej grupy pracowników, do tego u nas w siedzibie (w razie czego mogłem podejść i zainterweniować). Ryzykowałem po prostu 6900zł - to był sprawdzian.
Natomiast co do samego szkolenia, przygotowania go - nie widzę różnić między Trener.biz a innymi firmami, z którymi pracujemy. Tak samo profesjonalnie, tego samego typu trenerzy.
Tomek

Podroznik
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2015, 16:38

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Podroznik » 09 cze 2016, 15:35

Robiliśmy u nich 2 szkolenia ze sprzedaży. Oba bardzo dobre, choć oba nieco inne.
Jedny co powinni poprawić to grafikę i estetykę materiałów ćwiczeniowych - fakt, że modyfikowali je specjalnie dla nas, ale jednak odrobina korekty graficznej nie zaszkodziłaby.

Tymek
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:26

Re: Trener.biz - opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Tymek » 29 kwie 2017, 16:30

Zaciekawiła mnie ta firma po Waszych opiniach - lobię takie modele biznesowe typu "self service hotel", "supermarket express" albo Ryanair. I rzeczywiście: to jest fajna opcja jak ktoś chce szkolenie zrobić szybko i prosto, załatwić wszystko na telefon, uniknąć certolenia i celebracji. Mam wręcz wrażenie że ta firma stoi w sprzeczności z typowym korpo-HaeRem. Bo jest prosto, konkretnie, 2 mejle, 2 telefony i pozamiatane - szkolenie gotowe. A nie mam odczucia że byle jak - w "klasycznych" firmach czasem nie przeprowadzą takiego dokładnego wywiadu (tyle że tu telefonicznie jedynie) i nie roześlą ankiety przedszkoleniowej dla uczestników (przez www).
Potem już szkolenie zupełnie normalne: przyjechał trener - po prostu freelancer. Fajne natomiast było to, że ten sam człowiek ze mną rozmawiał, sprzedawał, analizował potrzeby i potem szkolił - więc nie było pośrednika w komunikacji.
Co do jakości? ocenił bym "tak sobie - po prostu zwyczajnie jak to na rynku"

Darek12
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2023, 10:36

Re: opinie o marce szkoleniowej

Postautor: Darek12 » 08 sty 2023, 10:58

Niestety odkad zmienil sie tam sklad trenerski - nie polecam. Teraz to zupelnie inna firma i tylko na dawnej markce jedzie. Wiem ze to subiektywne odczucie, ale dalismy im dwie szanse - obie zmarnowali.


Wróć do „Szkolenia dla Menedżerów, Zarządzanie, Przywództwo”




  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron